Skip links
Tente Türleri

İdeal Kış Bahçesi Tasarımı

İdeal kış bahçesi tasarımı ile kışın keyfini doyasıya çıkarmanız mümkün. Doğru ürün, malzeme ve stil seçimi ile kış mevsiminin güzelliklerinden yararlanmak için muhteşem bir alan oluşturabilirsiniz.

Bunu yaparken alanınızın büyüklüğünü, hangi açıdan ne oranda güneş ışığı aldığını da hesaba katmalısınız. Böylece hem fonksiyonel, hem fiziksel bakımdan ideal bir dekorasyon elde edebilirsiniz.

İdeal Kış Bahçesi Nasıl Olmalıdır?

Teraslar, kafeler ve balkonlar kış bahçesi için en uygun mekânların başında geliyor. Kış mevsiminde eve tıkılıp kalmak istemiyor, doğayla iç içe olmayı arzu ediyorsanız kış bahçesi tasarımları size hitap ediyor.

İşte, ideal kış bahçesi nasıl olmalıdır? Sorusunun cevabında sıralayabileceğimiz bazı dekorasyon önerileri:

 • Cam Tavan Sistemleri:

Mekânınızın daha geniş görünmesini sağlayacak cam tavan sistemleriyle konforlu bir ortam meydana getirmeniz mümkün. Bunları dilerseniz açılır-kapanır özellikte, isterseniz de sabit yaptırabilirsiniz.

Açılı olmasını tercih ederseniz, kar ve yağmurun drene edilmesi noktasında avantaj sunacaktır. Güneş ışığının az olduğu günlerde, güneşten maksimum derecede faydalanabilmeniz için yine cam tavanlardan yardım alabilirsiniz.

 • Motorlu Pergola:

İdeal kış bahçesi tasarımı denildiğinde ilk akla gelenlerden biri de motorlu pergolalar. Hava koşullarına göre kullanım imkânı sunan ve kış bahçesini kullanışlı hâle getiren motorlu pergolalar, duvarlarda ve çatı sisteminde kullanılabilir.

Uzaktan kumandalı olduğu için pratik bir kullanım deneyimi yaşatan bu sistemler, barındırdığı alüminyum profiller sayesinde çok dayanıklıdır.

 • Çelik Çatı:

Kış bahçenizi güvenli ve korunaklı bir mekân olarak tasarlayabilmek adına çelik çatı sistemlerine de başvurabilirsiniz.

Şık görüntüsüyle beğeni toplayan bu sistemler, olumsuz hava şartlarından zarar görmediği için son derece kullanışlıdır. Bu sistem yardımıyla bütün veya parçalı çatı görünümü oluşturabilirsiniz.

Kış Bahçesi Dekorasyonu Ve Maliyeti Ne Kadar?

Bu sorunun cevabı; nasıl bir tasarım istediğinize, kullanılacak ekipmanlara ve malzemelere, alanın boyutuna göre değişir. Metrekare cinsinden farklılık gösteren kış bahçesi maliyeti, modelden modele değişir.

Özetlememiz gerekirse, ideal kış bahçesi tasarımı ve maliyeti şu unsurlar doğrultusunda göre değişkenlik arz eder:

 1. Yükseklik,
 2. Uygulanacak kış bahçesi sistemi,
 3. Çatı modeli tercihi,
 4. Model seçimi,
 5. Malzemenin kalitesi,
 6. Malzeme tercihleri,
 7. Yapının metrekaresi,
 8. İşçilik kalitesi,
 9. Firmanın marka değeri,

Yorum Yap