Skip links
Tente Türleri

Otomatik Tente Nerelerde Kullanılır?

Otomatik tente (pergola) birçok ihtiyaca cevap veren işlevsel bir üründür. Sistem trafo ve motor aksamı ile çalışır, LED ışıklar ile aydınlatma sağlar. Dolayısıyla tamamen kumanda sistemiyle kontrol edilir ve istediğiniz an tek tuşla açıp kapatmanız mümkündür.

Otomatik tentelerin bazı kullanım alanları şöyle sıralanabilir:

  1. Teraslar,
  2. Kafeler,
  3. Bahçeler,
  4. Restoranlar,
  5. Camiler,
  6. Lokantalar,
  7. Balkonlar,
  8. Havuzların üzeri.

Otomatik Açılır Raylı Tente Kullanımı

Otomatik tente; tentelere monte edilen duyaç, kumanda ve motor aracılığıyla açılıp kapanmasını sağlayan tente sistemine denir. Bu tenteler; sabit tenteler haricindeki tüm tente modelleri ile beraber tercih edilir. Ayrıca, tentelerde bulunan duyaç ve motor sayesinde tentelerin kumandasından dilediğiniz alanı açıp kapatabilirsiniz.

Otomatik tente modelleri; ince bir borunun içerisine küçük bir motorun konumlandırılmasından ibarettir. Bunların yapım aşamasından ana hatlarıyla bahsedecek olursak, motorunun 230 V ile çalışabilme özelliği bulunmaktadır. Bununla birlikte motor, tente veya kumaşta tercih edilen ürünün her daim gergin yapıda kalabilmesi için ilk günkü performansıyla çalışır.

Ayrıca, tentelerin motoru hava karardığında tercihinize bağlı olarak spotu aktif etme özelliğine de sahiptir. Tüm bunlar düşünüldüğünde otomatik tente sistemlerinden her durumda faydalanabilirsiniz.

Tente sistemlerinin kaliteli kumaşı sayesinde; yaz mevsiminde sıcaktan ve zararlı güneş ışınlarından, kış aylarında da yağmurdan ve kötü hava şartlarından korunabilirsiniz. Tente sistemlerinin rayları ses çıkarmaz, bakım gerektirmez. Sonuç olarak, uzaktan kumandayla yönetildiğinden dolayı otomatik tente kullanımı açılıp kapanma özelliğiyle oldukça pratiktir.

Tentede Estetiklik Ve Şıklığın Önemi

Villa, ev, teras, balkon, dükkân vb. alanlarda tercih edilen tente ürünleri, alanda konfor sağladığı kadar dekoratif bir görüntü de sunar. Uygulanan mekâna modern bir hava katan bu ürünler, kullanıldığı ortamın ambiyansını değiştirir.

İşletmelerin şık bir tente kullanması prestijini artırır, müşterilerin gözünde iyi bir izlenim bırakmasına imkân tanır. Evlerde kullanılan tenteler etkileyici tasarımlarıyla misafirlerinizin dikkatini çeker ve akılda kalıcılık sağlar.

Tüm bu avantajlardan yararlanmak için otomatik tente ürünlerimizi inceleyip, bizlerle iletişime geçip, hemen sipariş verebilirsiniz. Sizler en iyisini hak ediyorsunuz.

-Üşenmez Gölgelendirme Sistemleri-

Yorum Yap