Skip links
Tente Türleri

Yazlık Bölgelerde Tente Tamiri

Yazlık bölgelerde tente tamiri sıklıkla ihtiyaç duyulan bir hizmettir. Çünkü yaz mevsiminin gelmesiyle beraber pek çok kişi tatili yazlığında geçirmeyi tercih eder.

Yazlık evlerin, villaların, teraslarında ve balkonlarında ise tente uygulamaları yaygındır. Estetik görünümüyle ilgi uyandıran tenteler, sıcaktan koruması ile de avantaj sunar.

Gölgelik bir alan oluşturarak yazın tadına varmayı mümkün kılar. Hiçbir rahatsızlık hissetmeden, saatlerce güneşin keyfini çıkarmak tenteler sayesinde mümkündür.

Dolayısıyla turizm sektörünün yoğun olduğu yazlık bölgelerde tente tamiri ve bakımı hizmetleri çok rağbet görür. Tentelerin uzun ömürlü kullanım deneyimi yaşatabilmesi için düzenli bakıma ve gerektiğinde tamir işlemlerine ihtiyacı vardır. Üşenmez Adana bölgesinde detaylı hizmet vermektedir.

Tente Nasıl Tamir Edilir?

Eğer tentenin kumaşı / brandası yıpranmış ise bunun değiştirilmesi gereklidir. Tente nasıl tamir edilir? Sorusuna verilecek cevabın modele göre farklılık gösterebileceği unutulmamalıdır.

Örneğin, klasik bir tente ile motorlu tentenin tamiri aynı olmayacaktır. Motorlu tentenin yapısındaki mekanizma veya tenteye komut vermek için kullanılan kumanda arızalanmış olabilir. Bu durumda önce teknik sorunun belirlenmesi ve o yönde orijinal parça değişimi sağlanması gerekir.

Bazen tente motorunu değiştirmek gerekebilir. Böyle bir durumda tercih edilebilecek motor seçeneklerinden bazıları şunlardır:

  1. Somfy Motor,
  2. Came Motor,
  3. Backer Motor.

Motorlu tentelerin hassas olduğu unutulmamalı; kışlık veya yazlık bölgelerde tente tamiri yapılırken dikkatli davranılmalıdır. Zorlama, el âletleriyle müdahale ve benzeri davranışlardan kaçınılması, bu işin profesyonel firmalara bırakılması oldukça mühimdir.

Pergole Tente Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Elektrikli olsun veya olmasın pergola tente bakımı son derece önemlidir. Bu nedenle rutin olarak tekrarlanmalıdır.

Bakım sırasında profillerin, hareketli parçaların, elektrik motorunun elden geçirilip test edilmesi lâzımdır. Herhangi bir problem tespit edilirse, sorunlu bölgenin onarımı için kaliteli malzemeler kullanılmalıdır.

Elektrik aksamların düzgün çalıştığı teyit edilmeli, tüm parçaların temizliği uygun şekilde yapılmalıdır.

Pergola tente bakımı için bilmeniz gereken diğer hususlar şöyledir:

  1. Mevsim geçişlerinde kumaş yüzeyi temizlenmeli.
  2. Alüminyum profiller toz veya yağmur gibi etkenler nedeniyle rengini kaybetmeye başladıysa cilalama işlemi yapılmalı.
  3. Profilleri ve kumaşı silmek için fırça ve sabunlu ılık su kullanılabilir.
  4. Yağ çözücü, aseton, çamaşır suyu ve benzeri ürünlerin kullanımından kaçınılmalıdır.

Yorum Yap